top of page

1. За останнє століття математика зробила величезні кроки вперед. У 1900 році всі світові математичні знання помістилися б приблизно 80 книг, а сьогодні можна заповнити понад 100 тисяч книг.


2. Десяткова система розрахунку, з'явилась тому, що на руках у людини десять пальців, а перші розрахунки велись на пальцях рук. Найменше число яке точно ділиться на всі числа від одного до десяти є 2520.


3. На відміну від звичної десяткової системи у якій в основі числення 10, стародавні вавилоняни використовували систему в основі якої було 60 різних символів для запису цифр. Саме тому ми маємо 60 хвилин, 60 секунд та 360 градусів в колі.

4. Перші розрахунки числа «пі» проводились в Стародавньому Єгипті та Вавилоні близько чотирьох тисяч років тому, проте точність обмежувалась двома-трьома знаками після коми. У 2009 році японські вчені встановили рекорд по точності обрахунку числа «пі». Їм вдалось обчислити число «пі» до 2576980377524 знаку, тобто більш ніж два з половиною трильйони знаків після коми.


5. Якщо 1 розділити на 998001, то отримаємо повну послідовність попряду від 000 до 999.


6. Сума всіх чисел, які є на звичайній рулетці в казино (від нуля до 36) є число — 666, так зване «число звіра». Страх перед числом 666 має назву гексакосіойгексеконтагексафобія. Також, якщо записати це число римськими цифрами то воно буде мати вигляд DCLXVI, тобто в ньому містяться всі римські цифри (крім M — тисяча) в порядку спадання.

quote Як множити будь-які числа в голові

7. Мало хто звертає увагу на той факт, що число нуль не можливо записати римськими цифрами, це і не дивно оскільки його серед римських цифр взагалі ніколи не було, його вперше придумали та використали в Індії.


8. Ще зі школи нам товкмачать, що на нуль ділити не можна, але мало хто знає чому. Розгляньмо на прикладі числа 7. Запис 7 : 0 можна вважати скороченням від 0 · х = 7. Тобто нашим завданням є віднайти число яке після множення на 0 дає 7. Основною якістю нуля, яка лежить також у його визначенні є властивість, що при множенні на 0 ми завжди отримуємо 0. Строго кажучи, не має числа, яке після множення на 0 дасть щось інше крім нуля. Виходить наше завдання не має взагалі жодного рішення та навіть сам запис не містить ніякого сенсу, звідси й фраза «на нуль ділити не можна».


9. 21 вересня 1997 через помилку та діленні на нуль в керуючій комп'ютерній системі ракетного крейсера Йорктаун (USS Yorktown CG-48) Військово-морського флоту США сталося відімкнення всіх приладів на борту корабля.

quote Цікава сотня

10. Згідно парадоксу днів народження в групі, що складається з двадцяти трьох осіб, ймовірність того, що збіжаться дні народження (числа та місяця) хоча б у двох людей перевищує 50%, а для групи з 57 людей, ймовірність становить понад 99%.

11. Абрахам де Муавр, англійський математик, в літньому віці виявив дивну властивість свого сну. Як виявилося, з кожним разом тривалість його сну збільшувалася рівно на 15 хвилин. Вчений навіть обчислив день, коли його сон мав тривати 24 години. Йдеться про 27 листопада далекого 1754. Того дня Абрахам де Муавр помер.

 

12. “Єврейський” плюс Більшість євреїв уникає символічного для християнства знака хреста. Тому в деяких єврейських школах на уроках математики замість плюса діти пишуть знак, схожий на перевернуту літеру "т"

13. Число 4. На Тайвані ви можете помітити, що практично ніде не зустрічається число «4». Справа в тому, що на китайській мові чотири звучить як «смерть». У 1995 році в Тайбеї навіть був прийнятий закон, який офіційно дозволив видалити цю цифру. Тому на Тайвані в більшості будівлях немає четвертого поверху.

14. Серед усіх фігур з однаковим периметром, у кола буде найбільша площа. І навпаки, серед усіх фігур з однаковою площею, у кола буде найменший периметр.

15. Насправді, мить - це одиниця часу, яка триває приблизно соту частку секунди.

16. Число 18, є єдиним (крім нуля) числом, сума цифр якого в два рази менше нього самого.

17. Знак рівності «=» вперше застосував британець Роберт Рекорд в 1557-му році.

18. Американець Джордж Данциг, будучи студентом, запізнився на заняття і помилково прийняв записані на дошці рівняння, як домашнє завдання. З трудом, але майбутній вчений з ними впорався. Як з'ясувалося пізніше, це були дві «нерозв'язані» проблеми в статистиці, над вирішенням яких вчені билися багато років.

19. Сучасний геній і професор математики Стівен Хокінг стверджує, що математику вивчав лише в школі. За часів викладання математики в Оксфорді, Стівен просто читав підручник з випередженням власних студентів на пару тижнів.

20. У 1992 му році австралійські однодумці об'єдналися заради виграшу в лотерею. На кону було 27000000 доларів. Кількість комбінацій 6 з 44, становило трохи більше семи мільйонів, при вартості лотерейного квитка в 1 долар. Ці однодумці створили фонд, в який кожен з 2500 людина вклала по три тисячі доларів. Результат - виграш і повернення 9000 кожному.


 

Математичний годинник1.gif
bottom of page